Zaloguj
strefa e-learning
1992
SZKOŁA JĘZYKÓW OBCYCH
SUKCES

Jak wybrać szkołę językową ?

Jak wybrać szkołę językową ?
 • Jak wybrać dobrą szkołę językową ?

   

 • Sprawdź jak długo szkoła istnieje na rynku, jaką ma renomę - grunt to doświadczenie. Nie daj się  nabrać firmom, które powstają na rok lub dwa, a potem znikają z Twoimi pieniędzmi.
 • Sprawdź, czy placówka posiada wpis w Wydziale Edukacji Twojego miasta, jakie kwalifikacje mają nauczyciele uczący w szkole.
 • Jeśli nie zaczynasz od zera, szkoła powinna przeprowadzić z tobą rozmowę kwalifikacyjną lub test oceniający twoje umiejętności językowe. Nikt poważny nie będzie ich oceniał "na oko".
 • Zapytaj, czy trafisz do właściwej sobie grupy wiekowej i na odpowiadającym Tobie poziomie zaawansowania.
 • Sprawdź jaka atmosfera panuje na zajęciach i wśród nauczycieli - "przyjazna" szkoła poprawia komfort nauki i sprawia, że chętnie będziemy uczestniczyć w zajęciach.
 • Szkoła nie powinna obiecywać gruszek na wierzbie - nie oszukujmy się, zajęcia będą wymagały od nas systematyczności i pracowitości. Nie oczekujmy cudu - nauka języków to proces rozłożony w czasie, jeśli jest on odpowiednio sterowany przez wykwalifikowanych lektorów, to możemy być pewni sukcesu. Dlatego nie ufajmy tym, którzy oferują nam "język w 3 tygodnie!" albo "jezyk N razy szybciej". To się po prostu nie uda! Uczenie się języka to proces, w którym bardziej niż pośpiech liczy się systematyczność, pracowitość i konsekwencja.
 • Sprawdź czy w grupach zaawansowanych szkoła zapewnia kontakt z "żywym" językiem poprzez zajęcia z "native speaker'em".
 • Musimy się także zastanowić, w jaki sposób ma przebiegać nasza nauka? Czy naszym celem jest zdanie egzaminu międzynarodowego, matury czy po prostu płynne porozumiewanie się w danym języku? Jeżeli chcemy spróbować sił w walce o certyfikat, powinniśmy zapisać się do szkoły prowadzącej kursy przygotowawcze. Dobrze, gdy takie egzaminy przeprowadzane są bezpośrednio w szkole, będącej centrum egzaminacyjnym powiązanym z instytutami językowymi wydającymi te certyfikaty. Wtedy będziemy mieć pewność, że to, czego się nauczymy na kursie, w zupełności odpowiada wymaganiom egzaminacyjnym.

 

Wiemy już, w jaki sposób należy wybierać szkołę językową. Ale idealna szkoła to dopiero połowa sukcesu. Ona stwarza nam jedynie warunki do wytężonej pracy, pomaga, naprowadza na właściwy tor. Reszta już zależy od nas, postarajmy się maksymalnie wykorzystać wszystkie te okoliczności!


Zaufajcie profesjonalistom
Zaufajcie nam !

Success School of English
Twoja szkoła językowa w Krośnie


ZAPRASZAMY !